Translate

luni, 5 decembrie 2011

Victorie ros-albastra dupa 7 ani de zile in fief-ul "cainilor"!

Steaua a castigat lejer in “El Clasico” de Romania, un meci de 5 stele decis de o Stea care azi a entuziasmat.

Chiar daca a fost condusa cu 1-0 de catre Dinamo, dupa un penalty batut foarte bine de Niculae, totul a fost usor apoi pentru Steaua, in scopul de a obtine inca o victorie in Groapa dupa 7 ani.
Raul Rusescu a stralucit fiind omul-cheie al acestui derby!
liev a facut hent in careu si la debut Niculae a marcat pentru 1-0. Rusescu a egalat imediat la 1 dupa un minut cu un sut ucigator de la distanta.
Acelasi Rusescu a facut 2-1 putin dupa pauza, pasa venind de la Nikolic si sutul sau la coltul lung surprinzandu-l pe Balgradean.
Iar 3-1 a facut Mihai Costea in prelungiri, cand a scapat singur spre poarta lui Dinamo. Un succes imens care apropie Steaua la 8 puncte de titlu.

Un meci care l-am trait la intensitate, in fata calculatorului! Am simtit aceasta victorie!
Dumnezeu a daruit aceasta superba victorie Stelei! Este poate unul dintre cele mai frumoase victorii, in preajma acestei sarbatori sfinte de Mos Niculae! Dumnezeu sa binecuvanteze pe toti stelistii! Fortza Steaua!