Translate

marți, 27 octombrie 2009

Asa mai rar

Ratare incredibilă în fotbalul croat. Ilija Sivonjici a reuşit o "performanţă" demna de " Guiness Book!"
Fotbalistul lui Dinamo Zagreb a ratat de pe linia porţii, în partida de campionat, cu Cibaljia.

Jose Rodriguez a oferit faza zilei in meciul dintre Mexic si Elvetia, din cadrul CM Under17, gazduit de Nigeria. Portarul mexican a inscris un autogol de tot rasul, boxand balonul in propria poarta, dupa o centrare de la colt a unui adversar. Sutul elvetianului nu trebuia sa ii puna niciun fel de probleme portarului, dar acesta a preferat sa isi bage balonul in propria poarta, in loc sa il prinda....

America a uitat pentru câteva clipe de baseball, fotbal american sau baschet pentru a admira o reuşită de excepţie din fotbal. Performerul săptămânii în America este Ryan Rosenbaum de la Southern Methodist University din Dallas, care a reuşit primul gol din carieră cu o execuţie de la 80 de metri!

Southern Methodist University a învins Tulsa cu 3-2.

Dinamo Kiev a învins cu 2-0, în deplasare, pe Dnepr Dnepropetrovsk, într-un meci în care Tiberiu Ghioane a înscris un super gol, de la 25 de metri.
Ghioane a deschis scorul în minutul 72, iar Milevski a stabilit scorul final din penalty, în minutul 87.