Translate

sâmbătă, 3 iulie 2010

U-MI-LIN-TA!!!

Reprezentativa Germaniei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale, după ce a învins, cu scorul de 4-0 (1-0), selecţionata Argentinei, sâmbătă, la Cape Town, într-un meci contând pentru sferturile de finală ale competiţiei din Africa de Sud.

Golurile au fost marcate de Tomas Muller, în minutul 3, Miroslav Klose, în minutele 68 şi 89, şi Arne Friedrich, în minutul 74.

Omul meciului a fost desemnat atacantul german Bastian Schweinsteiger.

Partida a fost arbitrată de o brigadă formată din centralul Ravshan Irmatov (Uzbekistan), ajutat de asistenţii Rafael Ilyasov (Uzbekistan) şi Bakhadyr Kochkarov (Kîrgîzstan). Rezervă a fost Jerome Damon (Africa de Sud).

Naţionala Germaniei va întâlni, miercuri, în semifinalele Cupei Mondiale, reprezentativa care va învinge în sfertul de finală dintre Spania şi Paraguay.