Translate

duminică, 27 iunie 2010

Low e fair-play- "Golul lui Lampard trebuia validat"

Selecţionerul german Joachim Low a declarat, după victoria Germaniei contra Angliei, scor 4-1, în optimile Cupei Mondiale, că arbitrul ar fi trebuit să acorde golul refuzat englezului Frank Lampard, informează AFP.

"Din ceea ce am văzut la televizor, mingea a trecut linia. Golul trebuia acordat", a declarat Low, fără a face alte precizări.

În minutul 38, la scorul de 2-1, Frank Lampard a şutat din afara careului, balonul a lovit transversala şi a căzut, cu toată circumferinţa, dincolo de linia porţii însă arbitrul uruguayan Jorge Larrionda nu a validat reuşita mijlocaşului englez.

Reprezentativa Germaniei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, după ce a învins, duminică, la Bloemfontein, cu scorul de 4-1 (2-1), selecţionata Angliei, în optimile de finală ale turneului din Africa de Sud.